Jesteś piękna! I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej!

Pamiętacie mój wpis o akceptacji siebie i cechach jakie w sobie lubię? Chciałabym dodać w tym temacie jeszcze kilka zdań. Mianowicie wstałam dziś wcześnie rano (6.20) by poćwiczyć jeszcze przed wizytą u lekarza, którą miałam umówioną na 8.30. Zrobiłam trening, spociłam się, wymęczyłam (czerwona twarz i te sprawy). Po prysznicu minęłam małżonka na korytarzu i tak na mnie patrzy (oczywiście ja jeszcze nie ogarnęłam makijażu i fryzury) i mówi mi: "jaka Ty jesteś piękna!" - głosem na pewno nie kpiącym z mojej osoby a pełnym podziwu. A ja nie zaprzeczyłam, nie wylałam potoku narzekania na fałdkę tu i tam czy pryszcza na środku czoła, który aktualnie mi wyskoczył, tylko uśmiechnęłam się najszerzej jak potrafię;) Serio, miło mi się zrobiło, po 8 latach razem - dalej dla tego mężczyzny jestem piękna! 

Nie piszę tego po to byś "rzygała tęczą", ale po to byś nigdy nie zapomniała, że jesteś piękna! A jeżeli ktoś twierdzi inaczej, szczególnie bliska Ci osoba - to szczerze radzę - zmień otoczenie, odsuń od siebie takich toksycznych ludzi, zakończ toksyczne związki. Wyjdzie Ci to na dobre! Nie wyobrażam sobie żyć pod jednym dachem z osobą, która mnie rani choćby słowami... To, że ktoś Ci ubliża, twierdzi że: jesteś gruba, brzydka, głupia itd., itp., świadczy tylko i wyłącznie o tym jak bardzo jest sam zakompleksiony, słaby, mały i nie warty Twojej najmniejszej uwagi. 

Co innego oczywiście wspieranie Ciebie w diecie czy ćwiczeniach jeżeli to Twoja decyzja i sobie tego życzysz (a dobrze poprosić o pomoc). Ale wsparcie nie polega na jedzeniu przy Tobie pizzy i powtarzaniu jaka smaczna a że Ci nie wolno! Wsparcie przejawiać może się ugotowaniem czegoś specjalnie dla Ciebie w zdrowszej (smacznej) wersji, nie namawianie Ciebie na fast-foody, nie jedzenie przy Tobie  twoich ulubionych smakołyków z których obecnie chcesz zrezygnować. Chyba się rozumiemy? 

To już chyba wszystko co chciałam napisać. Jak masz coś do dodania od siebie - pisz śmiało w komentarzach. A ja biorę się za pisanie postu - o faworytach kosmetycznych minionego miesiąca;) 

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz. Zachowaj kulturę osobistą, nie obrażaj mnie, ani innych blogerów. Nie wklejaj linków. Masz pytanie - pisz, odpowiem tutaj lub w osobny poście jeżeli temat będzie wymagał rozwinięcia. Zawsze możesz też napisać do mnie maila, a ja najszybciej jak będę mogła odpiszę!